Wyprawa w góry? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wyprawy w góry, zarówno te o charakterze rekreacyjnym, jak również profesjonalnym, cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. By jednak móc cieszyć się maksymalną ochroną, całkowitym bezpieczeństwem podczas wypraw w ulubione szlaki górskie koniecznie należy pamiętać o właściwym ubezpieczeniu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru? Dlaczego to jedna z priorytetowych kwestii podczas wyprawy w góry? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Ubezpieczenie w góry i jego krótka charakterystyka

Ubezpieczenie w góry to opcja, która dedykowana jest zarówno dla profesjonalnych, wyczynowych alpinistów, którzy podejmują się zdobycia najwyższych szczytów, jak również dla osób, które wybierają się na popularne szlaki turystyczne w celach rekreacyjnych. Co więcej, jest to także doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które uwielbiają uprawiać różnego rodzaju sporty górskie, takie jak m.in.: snowboard czy narciarstwo. Bez znaczenia pozostaje, czy wybieramy się w góry wiosną, latem, jesienią czy ziemią, jak również, czy chcemy zdobyć wierzchołki w naszym kraju, czy też za granicą- w każdym z tych przypadków wykupione ubezpieczenie w góry będzie stanowić dla nas doskonałe zabezpieczenie.

Ubezpieczenie górskie z roku na rok zyskuję coraz większą popularność. O ile na polskich szlakach górskich możemy uzyskać pomoc z rąk TOPR czy GOPR,  które mogą okazać się bezpłatne bądź wiązać się z przeciętnymi kosztami, o tyle pomoc w górach za granicą to koszt kilku tysięcy euro. Nic więc dziwnego, że osoby, które pragną unikać tzw. nieprzyjemnych niespodzianek, zawsze dbają o swoje aktualne ubezpieczenie podczas jakichkolwiek wypraw na górskie szlaki, nawet takich, które wydają się bezpieczne i przewidywalne.

Co powinno zawierać ubezpieczenie górskie?

Ubezpieczenie w góry powinno zawierać m.in.:

  • pokrycie kosztów leczenia, co ma szczególne znaczenie w przypadku wyjazdów w góry poza granicę naszego kraju,
  • pokrycie kosztów całej akcji ratowniczej,
  • ubezpieczenie bagażu, jak również sprzętu sportowego,
  • ubezpieczenie NNW, a więc opcję, dzięki której otrzymamy pomoc także w przypadku skręceń czy złamań wielu, różnorodnych kończyn,
  • ryzyko związane z uprawnieniem sportów górskich w przypadku ich wykonywania.

Co więcej, na szczególną uwagę należy poświęcić na tzw. sumę ubezpieczenia turystycznego. To w największym stopniu od niej zależy cały zakres ubezpieczenia, jakość oferowanych udogodnień, ochrony czy usług medycznych. To od jej wysokość zależy zalew usług, na który możemy liczyć, wykupując ubezpieczenie w góry.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie górskie?


Ubezpieczenie górskie to swojego rodzaju gwarancja,  która pozwala nam na ochronę naszego życia, zdrowia, jak również zasobności naszych portfeli. Niestety bardzo często na szlakach turystycznych, zarówno tych przeciętnych, jak również najbardziej wymagających mogą pojawić się wyjątkowe, niespotykane sytuacje, które uniemożliwiają nie tylko wyjście w wyższe partie gór, ale także zejście do punktów, w których możemy liczyć na transport czy pomoc lekarską. Jeśli zaś posiadamy aktualne ubezpieczenie w góry,  możemy liczyć na wiele udogodnień, dzięki którym będziemy mogli odczuć profesjonalną opiekę medyczną, wygodę oraz komfort, bez względu na sytuację, która będzie miała miejsce nawet w najwyższych partiach gór.

Postaw na sprawdzone rozwiązania, jakim jest ubezpieczenie w góry i ciesz się z podjętej decyzji przez długi czas. Do dzieła!