Bezpieczeństwo na rowerze

Na ulicach spotkać można coraz więcej rowerzystów. Rower jest bardzo wygodnym środkiem transportu, szczególnie w dużych miastach w godzinach szczytu. Niestety wiele kolizji drogowych odbywa się z udziałem właśnie rowerzystów. Są oni zdecydowanie mniej bezpieczni niż kierujący samochodami. Dlatego coraz więcej posiadaczy rowerów decyduje się na wykupienie polisy OC.

Ubezpieczenie rowerowe

OC rowerzysty umożliwia ubezpieczenie pojazdu i kierującego nim podczas wyjazdów na ulicę. Na rynku dostępne są ofert zarówno roczne, jak i sezonowe więc każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od wysokości składki, właściciel roweru może liczyć nawet na 200 000 złotych.

Ubezpieczenie OC rowerzysty chroni go w przypadku wyrządzenia szkody. Często zdarza się, że podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych rowerzysta upada rysując samochód. W takiej sytuacji OC rowerzysty pokrywa wszelkie koszty związane z wypadkiem. Co więcej OC dla rowerzysty przydaje się również w przypadku wypadku komunikacyjnego z udziałem pieszego, ale i pojazdu.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Na rynku znaleźć można wiele ofert ubezpieczeń dla rowerzystów. Oferty takie dotyczą zarówno samego rowerzysty, jak i jego roweru. Decydując się na wybór odpowiedniej oferty, warto dokładnie ją przeanalizować. Oferta OC dla rowerzysty sprawdza się w przypadku wypadów komunikacyjnych, jednak wiele osób decyduje się na zakup rozszerzonej polisy, gwarantującej dodatkowe korzyści w razie wypadku.

Kompletna oferta ubezpieczenia rowerzysty zawiera nie tylko OC. Bardzo popularne stało się wykupywanie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, o które na rowerze nie tak trudno. W przypadku uszczerbku na zdrowiu ubezpieczyciel wypłaci rowerzyście odszkodowanie. Popularne staje się również ubezpieczanie bagażu. W razie wypadku właściciel roweru może liczyć na zwrot wartości przewożonych dóbr.

Nie tylko dla rowerzysty

Wielu pasjonatów rowerów inwestuje ogromne sumy w swoje pojazdy

Wielu pasjonatów rowerów inwestuje ogromne sumy w swoje pojazdy. Dobrej jakości rowery mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że ich posiadacze szukają ofert OC dla rowerów oraz kompleksowego ubezpieczenia zarówno siebie, jak i swoich jednośladów.

Przeglądając dostępną na rynku ofertę ubezpieczeń dla rowerzystów można znaleźć kompleksowe ubezpieczenia. Dobra oferta ubezpieczenia zakłada zarówno OC dla rowerzysty, jak i dobre ubezpieczenie roweru. Polisa taka sprawdza się idealnie podczas kradzieży roweru czy znaczącego jego uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rowerzystów zaczyna interesować się takimi ofertami.

Rowery stają się coraz bardziej docenianym środkiem komunikacji. Sprawdzają się one znakomicie w przypadku dojazdów do pracy w dużych miastach. Często zdarza się, że przejazd rowerem zajmuje znacznie mniej czasu niż samochodem. Jednak jazda rowerem jest bardziej niebezpieczna niż autem. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.