Ubezpieczenie dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej

W ostatnich latach bardzo wiele osób zza granicy zdecydowało się na życie i pracę w Polsce. O ile praca osób, które przyjeżdżają z krajów Unii Europejskiej, uregulowana jest w sposób jasny i klarowny, tak cudzoziemcy spoza UE, mogą mieć wiele wątpliwości, jak zabezpieczyć swój pobyt w Polsce. Kluczową kwestią w tym przypadku jest oczywiście możliwość korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego, nie tylko w przypadku niespodziewanych zdarzeń czy wypadków, ale też w momentach kiedy po prostu będą chcieli skorzystać z pomocy medycznej. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca w Polsce jest oczywiście możliwe i każdy przyjeżdżający może zapewnić sobie odpowiednią ochronę.

Czy ubezpieczenie obcokrajowca jest konieczne?

W ostatnich latach bardzo wiele osób zza granicy zdecydowało się na życie i pracę w Polsce

Jeśli chodzi o obowiązek ubezpieczenia, to oczywiście każda osoba, która wjeżdża na teren Polski, powinna posiadać ubezpieczenie zdrowotne, z którego w razie problemów może skorzystać. Niestety, wielu cudzoziemców nie może skorzystać z publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. W takich sytuacjach, należy zainteresować się wykupieniem polisy we własnym zakresie. Na szczęście, dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca. Każda zainteresowana osoba, może więc zdecydować się na wykup takiej polisy. Jej posiadanie pozwala na pokrycie albo zwrot kosztów leczenia, które mogło wystąpić w przypadku nagłego zachorowania lub też następstw nieszczęśliwego wypadku. To co jest istotne, to fakt, że takie ubezpieczenie działa zarówno na terenie Polski, jak i na terytorium całej strefy Schengen. Nie trzeba więc martwić się o to, że wypadek za granicą nie zostanie pokryty z ubezpieczenia dla cudzoziemca.

Co zawiera polisa dla cudzoziemca?

W przypadku polisy, jaką jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca, można liczyć na pełną diagnostykę i nakreślenie procesu leczenia pacjenta w razie wystąpienia choroby lub też wypadku

W przypadku polisy, jaką jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca, można liczyć na pełną diagnostykę i nakreślenie procesu leczenia pacjenta w razie wystąpienia choroby lub też wypadku. Dodatkowo, posiadając takie ubezpieczenie można liczyć na udzielenie pełnej pomocy lekarskiej, również w zakresie pełnej hospitalizacji i pobytów w szpitalach. Koszty przepisywanych leków oraz recept mogą być również pokryte z posiadanego ubezpieczenia. To co istotne, polisa dla cudzoziemca zapewnia również pełny transport medyczny, również do kraju zamieszkania, a także w skrajnych sytuacjach transport zwłok. 

Koszty polisy nie są duże, patrząc na zakres ubezpieczenia. Ceny u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a pozwalają na pewny i bezpieczny pobyt obcokrajowca w Polsce.