Ubezpieczenie dla obcokrajowców

W Polsce znajduje się wielu cudzoziemców. W razie ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeń, muszą oni posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Na szczęście szeroka oferta ubezpieczeń dostępnych na rynku umożliwia szybkie i sprawne zabezpieczenie zdrowia cudzoziemca bez względu na jego status.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

 

Każdy mieszkaniec krajów europejskich ma możliwość posiadania karty EKUZ. Karta taka w wielu przypadkach umożliwia bezpłatną opiekę zdrowotną. Karta ta ma jednak wiele ograniczeń i na ogół odnosi się wyłącznie do niezbędnej pomocy medycznej. Dlatego w wielu przypadkach jest nieprzydatna.

Wato jednak pamiętać również, że nie każdy obcokrajowiec mieszka na terenie Unii Europejskiej. W takim przypadku konieczne jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla obcokrajowców. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych posiada je w swojej ofercie.

Wiele firm zajmujących się ubezpieczeniami oferuje specjalną polisę dla cudzoziemców

Nieszczęścia chodzą po ludziach

Wiele osób bagatelizuje znaczenie odpowiedniego ubezpieczenia. W sytuacji nieszczęśliwego wypadku są zdziwieni jak dużą kwotę wyniesie ich leczenie. Dlatego warto z wyprzedzeniem zainwestować w ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców. Umożliwi ono otrzymanie dostępu do opieki zdrowotnej za darmo.

Często zdarza się, że obcokrajowcy nie mogą skorzystać z polskiego ubezpieczenia publicznego. Przyczyn takiego stanu może być wiele. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym wyjściem są prywatne ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców.

Dla kogo skierowane jest ubezpieczenie dla obcokrajowców?

Wiele firm zajmujących się ubezpieczeniami oferuje specjalną polisę dla cudzoziemców. Skierowana jest ona zarówno dla osób odwiedzających Polskę na krótki okres czasu jak i dla tych, zostających na dłużej. W zależności od oczekiwań każdy z pewnością znajdzie ofertę dla siebie.

Często zdarza się, że obcokrajowcy pracują już w Polsce, jednak jeszcze nie posiadają ubezpieczenia z uwagi na umowę. Wówczas wykupienie polisy jest wręcz koniecznością. Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców pokrywa:

  • niezbędną diagnostykę,
  • transport medyczny,
  • transport zwłok do miejsca stałego zamieszkania,
  • pobyt w szpitalu.

Wykupienie ubezpieczenia jest więc niezbędne w celu otrzymania fachowej pomocy lekarskiej. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę.

Obcokrajowcy pojawiają się na terenie Polski coraz częściej. Nie ma w tym nic dziwnego, warto jednak zadbać o wiele szczegółów decydując się na pobyt na terytorium Polski. Podstawową rzeczą jest wykup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Koszt leczenia osób nieubezpieczonych może być bardzo wysoki. Dlatego warto wykupić polisę, by w razie konieczności móc swobodnie skorzystać z opieki zdrowotnej.